Divadlo - IRENA@Agentura

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Agentura
      ÚNOS !?

    Bláznivá komedie o tom, že být drsným gangsterem není jen tak!

Únosce nemusí být automaticky chytřejší než jeho rukojmí a láska se člověku nevyhýbá ani v těch nejšílenějších situacích, třeba když vám nad hlavou krouží letadlo bez pilota.
Únos!? vypráví zamotaný příběh unesené dámy z vyšších vrstev, katapultovaného pilota, prostoduchého venkovana a trojice ne příliš zdatných gangsterů. Děj obsahuje prvky typické pro oblíbené francouzské komedie: nespočet záměn, nedorozumění a plánů, které ztroskotají dříve, než stihnou být realizovány.
 
OSOBY A OBSAZENÍ, REŽIE
Matylda de Blanzac: Zuzana Říčařová Kajnarová / Kristýna Frejová
Hubert de Pifre: Ladislav Hampl
Felix: Kamil Halbich
Emil: Jaromír Nosek / Zdeněk Rohlíček
Janek: Jaroslav Šmíd
Richard: Miloš Vávra
Režie: Martin Vokoun
 Chlap na zabití
 
"Tady by se krásně vraždilo, kdyby se vedle ne sebevraždilo."
Do hotelu nejmenovaného provinčního města vchází muž. Má svěšená ramena, vyhaslý pohled. Muž se hroutí na postel. Právě teď ztratil poslední naději, že získá zpět nevěrnou manželku. Jenomže v ten okamžik ve vedlejším pokoji vrznou dveře a vstoupí Osud. A spolu s ním vstoupí i smích a z očekávaného dramatu se rázem stane komedie.
Asi není nutné příliš představovat legendárního hrdinu francouzské komedie Françoise Pignona. Jeden z nejpopulárnějších světových scénáristů a režisér Francis Veber dokázal vytvořit svérázný lidský archetyp, ve kterém následně excelovali Pierre Richard, Jacques Brel či Jacques Villeret.
 
OSOBY A OBSAZENÍ, REŽIE
François Pignon: Miroslav Vladyka
Jean Martin: Filip Blažek
doktor Wolf: Michal Slaný
Louise: Alžběta Stanková
číšník Vincent: Jaroslav Šmíd
policista Alain: Milan Šimáček
Režie Jakub Nvota.
 Chvála bláznovství
 
"Kdo říká, že není magor, neříká pravdu."
Původní inscenace Elling a Kjell Bjarne, je inspirovaná knihou Ingvara Ambjørnsena Pokrevní bratři a českým divákům je známá pod názvem Chvála bláznovství.
Vše je příběhem dvou přátel Ellinga a Kjella Bjarna, kteří spolu sdíleli pokoj v ústavu pro duševně choré, a nyní stojí před velkou výzvou začít společný život mimo stěny léčebny.
Divák se stává svědkem jejich střetu s každodenní realitou, která je pro oba přátele komplikovaná a přináší řadu velmi humorných situací, zároveň však, pod odlehčeným tónem, dobře rozumí osamocenosti hrdinů, jejich strachu z lidí i touze po lásce a přátelství.
Elling a Kjell stojí na prahu nového "opravdového" života…
 
OSOBY A OBSAZENÍ, REŽIE
Martin Hofmann
Filip Blažek
Michal Slaný
Lenka Zahradnická
Šárka Opršálová
režie: Jakub Nvota
<--- Kontakt
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky