Vladislav Bláha, Zuzana Lapčíková - IRENA@Agentura

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Agentura
Vladislav  Bláha je zatím jediným českým kytaristou, jenž se svým recitálem vystoupil v Carnegie Hall v New Yorku (17. 11. 2014). Prestižním anglickým časopisem Music Opinion byl po svém koncertě v Londýně označen za jednoho z nejlepších českých kytaristů, německý tisk jej po recitálu na festivalu v Iserlohn (2010) nazval „vůdčím českým kytaristou.
Je vítězem 4 soutěží:Markneukirchen, Německo, Esztergom, Maďarsko, Volos, Řecko a Kutná Hora. Obdržel bronzovou medaili ve finále soutěže Radio France v Paříži.
Jeho nahrávky zahrnují 7 samostatných CD, dalších 6 CD v duu a ve spolupráci s dalšími umělci, dále pro TV a rozhlas zemí Evropy, USA, Kuby, Mexika, Peru, Vietnamu, Venezuely, Indonézie, Argentiny ad.
Spolupracuje s řadou osobností z různých hudebních žánrů / Jiří Šporcl, Jaroslav Svěceny, Zuzana Lapčíková, Irena Budweiserová ...
Duo Vladislav Bláha, kytara  &  Zuzana Lapčíková, cimbál  se svojí originalitou zvukově i repertoárově vymyká tradičním nástrojovým seskupením. Během krátké doby duo získalo pozornost publika i předních českých skladatelů jako jsou například Miloš Štědroň, Antonín Tučapský, Milan Tesař a Jan Meisl, kteří pro duo napsali své skladby, někteří další, své skladby pro duo v současnosti tvoří. Je to zejména atraktivní a dramatický způsob hudební komunikace s publikem v žánrově pestrých a zajímavých skladbách, co duu napomáhá vytvořit vřelé přijímání hudby publikem všech generací.
K atraktivitě koncertu přispívá i propojení žánrů s prvky klasické, folklorní i jazzové hudby. Žánrový rozsah repertoáru koncertu sahá od barokního koncertu Antonia Vivaldiho až po písně Leoše Janáčka či skladby Miloše Štědroně, od latinsko-americké hudby Jorge Cardosa a Astora Piazolly  či romanticky - jazzových skladeb Milana Tesaře až po úpravy folklorní moravské tvorby mj. upravené  anglickým skladatelem Johnem W. Duartem.
<--- Kontakt
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky